Featured post

برخی پیامدهای اپلیکیشن‌های تلفن همراه

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی معتقد است که فردگرایی، مهمترین پدیده‌ای است که ابزارهای رسانه‌ای و در عین حال سرگرم کننده با تغییر در سبک زندگی مردم باعث گسترش آن می‌شوند.

سیدغلامرضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خراسان‌جنوبی، با بیان اینکه تلفن همراه یکی از دستاوردهای تکنولوژی است، گفت: این وسیله کوچک ابتدا فقط ابزاری ساده برای ارتباط با مخاطب بود و اندک‌اندک قابلیت‌های مهمی چون عکاسی و فیلم‌برداری و بعد اتصال به شبکه اینترنت، آن را خیلی مهم جلوه داد.

وی افزود: امروزه بسیاری از مردم، نمی‌توانند بدون تلفن همراهشان صبح را به شب برسانند و اگر تلفن همراه نزدیکشان نباشد، گویا چیزی کم دارند و سرگردان هستند.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی، افزود: چه بسیار افرادی که با استفاده نابجا و گاهی ساده لوحانه از این برنامه‌ها، با به تاراج رفتن اطلاعات خصوصی و شخصی‌شان، به قول خودشان به خاک سیاه نشسته‌اند و اکنون انگشت حسرت به دندان می‌گزند و راه برگشت و جبران هم ندارند.

حسینی با بیان اینکه امروزه برای دنیای آدمیان، باید دو گونه فضا سئو سایت در نظر گرفت، تاکید کرد: فضای نخست، همین دنیای ظاهری و آشکار است که زندگیمان در آن جریان دارد و فضای دوم، فضای مجازی است که آرام آرام، چتر خود را می‌گستراند و باید برایش چاره‌ای اندیشید زیرا راه فراری از آن وجود ندارد.

وی با اشاره به برخی از تهدیدهای نرم افزارهای رسانه‌ای ادامه داد: اختلال در مدیریت زمان و اتلاف عمر از راه اعتیاد به این برنامه‌ها و در نتیجه، افت تحصیلی نوجوانان و جوانان، تهدید امنیتی افراد از راه امکان تشخیص موقعیت مکانی آنها از طریق نرم افزارها از جمله تهدیدهای نرم‌افزارهای رسانه‌ای است.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی، تصریح کرد: ترویج اباحه‌گرایی طراحی سایت جنسی و بی‌بند و باری از راه بازگو کردن موضوعات کاملاً خصوصی افراد از جمله اموری است که در این شبکه‌ها روی می‌دهد.

حسینی افزود: عادی‌سازی خیانت و حضور دختران و پسران نوجوان در شبکه‌های اجتماعی موبایلی باعث روابط شدید و وابستگی آنها به فرد ناآشنا می‌شود که این امر، آسیبی جدی است زیرا مشکلات عدیده‌ای را به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: تهدید نهاد خانواده و تزلزل آن، از راه به نمایش گذاشتن اطلاعات شخصی و خصوصی افراد، مسأله‌ای است که خطرهای بسیاری دارد.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی، تصریح کرد: عادی‌سازی روابط مردان ثبت شرکت با زنان در شبکه‌های اجتماعی ترویج می‌شود و آسیب‌هایی مانند طلاق را پیش‌رو دارد؛ در حقیقت، ثبات و بنیان خانواده دچار اختلال و تزلزل شده و در نهایت، باعث اختلاف بین زوجین و طلاق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ارتباط با افراد غریبه و رشد جرایم را به دنبال دارد، افزود: این شبکه‌ها نوجوانان و جوانان، با افراد ناآشنا، ارتباط برقرار می‌کنند و ممکن است در دام شبکه‌هایی مانند مواد مخدر گرفتار شوند.

حسینی خاطرنشان کرد: اکثر گردانندگان نرم‌افزار و شبکه‌های اجتماعی جدید، اعتقادی به کنترل مسائل اخلاقی ندارند. عادی‌سازی ارتباط پسر و دختر، روابط نامشروع و غیراخلاقی آنان را به دنبال دارد و باعث ناهنجاری‌های اخلاقی می‌شوند و کاربران به ویژه نوجوانان و جوانان از حضور در برخی فضاهای مجازی دچار آسیب جدی خواهند شد.

انتهای پیام

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

داعش صدها کودک ایزدی را برای عملیات انتحاری آموزش داده است

منبعی آگاه در شمال عراق اعلام کرد که داعش استفاده از اسلحه و اجرای عملیات انتحاری را به کودکان ایزدی ربوده شده آموزش داده و از آنها در عملیات نظامی خود استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین کورو، مدیر دفتر رسیدگی به امور ایزدی‌های ربوده شده در استان دهوک در گفتگو با خبرگزاری آلمان گفت: حدود 800 کودک ایزدی پنج تا 18 ساله در سه پایگاه گروه تروریستی داعش در مناطق البعاج، موصل و رقه سوریه نحوه جنگیدن، بریدن سر انسان و عملیات انتحاری را آموزش می‌بینند.

کورو افزود: مربیان داعشی ابتدا این کودکان ایزدی را شستشوی مغزی داده و سپس زبان عربی را به آنان آموزش می‌دهند.

مدیر دفتر مذکور ادامه داد: ما این اطلاعات را از اظهارات کودکانی به دست آوردیم که در دیدار با مادران خود که آنها هم در اسارت داعش هستند، بیان داشته‌اند. برخی از این کودکان و یا ماردان ایزدی با وساطت عشایر عرب و یا پرداخت فدیه به میانجی‌ گرها آزاد شده‌اند.

وی ادامه داد: بیشتر کودکان حتی پس از آزادی اکنون به عربی صحبت می‌کنند و زبان کردی که زبان مادریشان است را فراموش کرده‌اند و نماز را در ساعات خود ادا می‌کنند و شعارهای داعش از جمله”دولت اسلامی باقی می‌ماند” و “الله اکبر” را سر می‌دهند.

کورو افزود: تاکنون 1148 دختربچه و پسربچه ایزدی به روش‌های مختلف آزاد شده‌اند.

انتهای پیام

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.